8 головних моментів, які потрібно знати при монтажі опалення водяною теплою підлогою в приватному будинку
Опалення водяною теплою підлогою в приватному будинку набуває все більшої популярності завдяки вагомим перевагам перед іншими джерелами обігріву приміщень. Серед переваг даного виду опалювальної системи наступні фактори:
- можна використовувати як основне або додаткове джерело тепла в одному або у всіх приміщеннях;
- покупка всіх елементів системи і роботи по монтажу коштує набагато дешевше, ніж установка електричного підігріву;
- термін експлуатації досягає 25-30 років за умови вибору якісних складових і дотриманні правил монтажу;
- в приміщенні створюється комфортний мікроклімат, оскільки нагрівання відбувається рівномірно від всієї поверхні теплої підлоги. Повітря не пересушується;
- не утворюється цвіль, грибок на підлозі, стінах;
- відсутнє електромагнітне поле, циркуляція пилу.
Щоб випробувати всі позитивні моменти від підключення теплої підлоги в приватному будинку , необхідно звернути увагу на основні правила його установки.
8 головних правил при монтажі опалення теплою водяною підлогою в приватному будинку
- Розробка проекту монтажу контурів теплої водяної підлоги. Від правильності проектування залежить ефективність і працездатність системи опалення. У проекті описується схема функціонування, вказується перелік і прораховується необхідна кількість складових елементів, позначаються місця підключення до джерела генерування тепла (котла) і до подачі води, визначається спосіб укладання труб (змійка або спіраль).
- Теплу підлогу не рекомендується укладати в місцях постійного розташування меблів: під підлоговими шафами, під грубкою, раковиною, пральною і посудомийною машинками. Це дозволить заощадити частину коштів, а також уникнути перегріву предметів меблів і побутової техніки.
- Другий важливий момент – розрахунок необхідних матеріалів на допоміжні роботи. Тепла підлога – це своєрідний пиріг, що складається з декількох «коржів» – шарів. Кожен з них виконує певну функцію. Порушення послідовності облаштування шарів може привести до порушення роботи всієї системи або до зниження її ефективності.
- Першим кроком при установці опалення водяною теплою підлогою в приватному будинку є виготовлення стяжки. Мета її облаштування – зміцнити основу, щоб на ній не з’явилися тріщини, зробити поверхню ідеально рівною і гладкою. Основою стяжки є сітка з арматури. На неї укладається шар бетонного розчину (цемент, пісок, вода), який ретельно вирівнюється. Для міцності основи необхідно виділити достатньо часу на просушку стяжки.
- В якості гідроізоляції під теплу водяну підлогу використовують поліетиленову плівку, яку укладають на суху стяжку. По периметру стін приміщення в місцях стикування з підлогою закріплюється демпферна стрічка, щоб компенсувати теплові зазори і втрати тепла при підключенні теплої підлоги в приватному будинку.
- Теплоізоляція виконується за допомогою пінопласту 35 щільності або пінополістиролу. На цьому етапі можна перевірити рівність виконання чорнової стяжки: плити укладаються в шаховому порядку, щільно прилягаючи одна до одної. Якщо при ходінні відчувається хитання, то слід усунути нерівності основи.
- На пінополістирол зверху укладається спеціальна відбиваюча плівка. На ній нанесено розмітку, яка допомагає правильно розподілити труби, по яких буде проходити теплоносій. Фахівці, які займаються монтажем опалення водяною теплою підлогою в приватному будинку , не обрізають краї плівкового покриття, а заправляють їх під теплоізоляційні плити, домагаючись рівності поверхні.
- Після прокладки труб для водяного опалення виконується заливка фінальної стяжки. Спочатку укладається армована сітка, яка не повинна торкатися труб. Трубки під час нагрівання будуть розширюватися, а металева сітка може їх пошкодити. Потім заливається бетонна стяжка. Її необхідно ретельно вирівняти і зробити максимально гладкою, щоб акуратно викласти підлогове покриття.
Підключення теплої підлоги в приватному будинку рекомендуємо довірити професіоналам, які мають необхідний досвід та навички даної роботи.
Поделиться ссылкой